31. Zimska škola informatike

31. Zimska škola informatike za srednjoškolce održana je u petak, 16. veljače 2024. Organizirana je u suradnji Zajednice tehničke kulture Grada Osijeka, Fakulteta elektrotehnike, računarstva i informacijskih tehnologija (FERIT), III. gimnazije u Osijeku te Fakulteta primijenjene matematike i informatike (mathos).

U sklopu škole održane su radionice, a kojima je cilj bio polaznike približiti sve brže rastućem STEM području. Na FERIT-u je održana radionica “Bežična razmjena upravljačkih i senzorskih podataka primjenom dvije Arduino pločice”, dok je na mathosu održana radionica “Izgradnja funkcionalnog 16-bitnog računalnog sustava”.

U radu škole sudjelovalo je 25 srednjoškolaca s prostora Osječko-baranjske županije.