Teorija upravljanja

M130 (3+2+1) - 8 ECTS bodova

Upoznati studente s elementima matrične teorije i numeričkih metoda koje se koriste u teoriji linearnih sustava i u optimalnom upravljanju. Modelirati i rješavati realne probleme koji se mogu svesti na problem upravljanja. Obraditi i ovladati osnovnim metodama za računanje matričnih funkcija i za rješavanje matričnih jednadžbi koje se pojavljuju u teoriji upravljanja. Obraditi i interpretirati rješenja problema upravljanja koji se javljaju u primjenama. Na primjerima kroz seminarski rad implementirati numeričke metode radi efikasnog računanja optimalnog upravljanja. Koristiti računala radi implementacije obrađenih metoda te testiranja metoda na različitim primjerima iz prakse.

Sadržaj kolegija možete dohvatiti na sljedećem linku: PDF

Nastavnici

Osnovna literatura

1. B. N. Datta, Numerical Methods for Linear Control Systems, Academic Press, 2003.
  2. K. Zhou, J. C. Doyle, K. Glover, J. C. Doyle, Robust and optimal control, Prentice Hall, 1995.

Dopunska literatura

1. J. W. Demmel, Applied Numerical Algebra, SIAM, 1997.
  2. K. Zhou, J. C. Doyle, Essentials of robust control, Prentice Hall, 1997.
  3. C. T. Kelley, Iterative methods for optimization, SIAM, Philadelphia, 1999.
  4. A. C. Antoulas, Approximation of Large-Scale Dynamical Systems, SIAM, Philadelphia, 2005.
  5. G. E. Dullerud, F. Paganini, A Course in Robust Control Theory, Springer Verlag, 2000.
  6. F. L. Lewis, V.S. Syrmos, Optimal control, Wiley, Hoboken, 2012.

Materijali

Materijali su dostupni na internom Teams kanalu kolegija pomoću kojeg se odvija i sva interna komunikacija. Studenti su obvezni registrirati se na Teams kanal kolegija. Šifra kanala kolegija pomoću kojeg se možete pridružiti kolegiju nalazi se u rasporedu.