The 9th International Scientific Colloquium Mathematics and Children

Međunarodni znanstveni skup The 9th International Scientific Colloquium Mathematics and Children, founded by Margita Pavleković, je održan 19. i 20. svibnja 2023. godine na Fakultetu za odgojne i obrazovne znanosti u Osijeku. Skup su organizirali Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, Fakultet za odgojne i obrazovne znanosti i Odjel za matematiku. Od 2007. godine skup se održava svake druge godine i privlači veliku pozornost znanstvenika, čije područje znanstvenog interesa uključuje istraživanja u području metodike nastave matematike. Autori iz Hrvatske i niza drugih zemalja su predstavili rezultate istraživanja vezanih uz poučavanje i učenje matematike na svim razinama obrazovanja te naglasili važnost matematičkog obrazovanja u suvremenom društvu.

Podršku skupu su pružili Osječko-baranjska županija, Grad Osijek, Hrvatska zajednica tehničke kulture, Izdavačka kuća Alfa, Udruga matematičara Osijek i Žito grupa. O vrijednosti ovog skupa su u pozdravnim riječima govorili: zamjenik župana Osječko-baranjske županije, Josip Miletić, dipl.ing.mat.; pomoćnica pročelnika Upravnog odjela za društvene djelatnosti Grada Osijeka, Sanela Mihalj, mag.oec.; prorektor za organizaciju i ljudske resurse Sveučilišta u Osijeku, prof.dr.sc. Damir Matanović; dekanica Fakulteta za odgojne i obrazovne znanosti, prof.dr.sc. Emina Berbić Kolar; pročelnik Odjela za matematiku, prof.dr.sc. Kristian Sabo; predsjednica Udruge matematičara Osijek, prof.dr.sc. Mihaela Ribičić Penava; urednica za matematiku u razrednoj nastavi Alfa d.d., Tamara Pavičić, mag. prim. educ., te u ime Organizacijskog odbora prof.dr.sc. Zdenka Kolar-Begović.

Sve informacije o skupu su dostupne na https://intcollmathchild.mathos.hr/.

Scientific Committee
Ružica Kolar-Šuper