AI Hackathon 2.0

Drugi po redu mathos AI Hackathon održavati će se 28. i 29. listopada u organizaciji Odjela za matematiku i Studentskog zbora Odjela za matematiku. Ove smo godine sklopili suradnju s još više fakulteta i IT firmi iz područja matematike i računarstva pa će tako ove godine, osim timova našeg Odjela za matematiku, sudjelovati i studentski timovi s Prirodoslovno-matematičkog fakulteta iz Zagreba, Fakulteta organizacije i informatike iz Varaždina, Fakulteta elektrotehnike i računarstva iz Zagreba te Fakulteta elektrotehnike, računarstva i informacijskih tehnologija iz Osijeka.

Timovi su sastavljeni od troje studenta tako da sveukupno u Osijeku očekujemo preko 40 natjecatelja.

Raspored natjecanja:

• Petak (28. listopada)
    • od 14h do 18h – priprema natjecatelja za samo natjecanje
      • analiza podataka u Pythonu
      • elementarni prediktivni modeli
      • izgradnja prediktivnog modela na jednom konkretnom problemu
    • od 20h druženje timova u organizaciji mathos studentskog zbora
  • subota (29. listopada)natjecateljski dan
    • od 9h do 17h (stanka za ručak oko 13h) – rješavanje problemskog zadatka
      • prezentacija problema
      • timovi rade na izradi rješenja uz pomoć mentora
    • od 17h do 19h – prezentacija rješenja
      • svaki tim u okviru 5 minuta prezentira svoje rješenje stručnom žiriju
    • od 19h do 20h – dodjela nagrada i zatvaranje hackathon-a.

Tvrtke koje će financijski podržati ovaj događaj mogu imenovati jednog člana u stručni žiri koji će vrednovati završna rješenja te jednog mentora natjecateljima koji će tijekom natjecanja mentorirati timove.

Ponosni sponzori AI Hackathona su Mono, Barrage, Enea i Mindsmiths.