Još jedno priznanje našem programu suradnje s privredom

Nakon pokretanja sveučilišnog diplomskog studija matematike smjera Matematika i računarstvo i smjera Financijska matematika i statistika Odjel za matematiku pojačao je svoje kontakte s privredom u svrhu približavanja nastavnih programa Odjela za matematiku stvarnim potrebama i zahtjevima realnog sektora kao i u svrhu približavanja studenata Odjela za matematiku tvrtkama iz okruženja. Rezultat toga je niz odrađenih stručnih praksi, završni i diplomski radovi napravljeni u suradnji s privredom, te aktualiziran studijski program diplomskog studija Matematike i računarstva u 2014. godini.
Hrvatska radio televizija je prepoznala dodanu vrijednost koju ovakav model suradnje i dijaloga s privredom donosi u sustav visokog školstva, te je zamolila Odjela za matematiku da kroz emisiju Indeks prezentira postignute rezultate. Emisija je emitirana 12. veljače 2015. godine, a online stream emisije je dostupan na ovom linku.

Hrvatska radio televizija je prepoznala dodanu vrijednost koju ovakav model suradnje i dijaloga s privredom dodosi u sustav visokog školstva, te je zamolila Odjela za matematiku da kroz emisiju Indeks prezentira postignute rezultate. Emisija je emitirana 12. veljače 2015. godine, a online stream emisije je dostupan na ovom linku.

Ovom prilikom se zahvaljujemo studentici Mirni Marković i osječkoj tvrtci Inchoo u kojoj trenutno Mirna obavlja stručnu praksu na podršci pri snimanju TV priloga.

Više informacija o samom modelu suradnje s privredom možete dobiti na web stranicama Odjela za matematiku posvećenim suradnji s privredom (http://www.mathos.unios.hr/index.php/odjel/suradnja-s-privredom).