Zimska matematička škola za učenike srednjih škola

U subotu 3. veljače održana je 33. Zimska matematička škola u organizaciji Fakulteta primijenjene matematike i informatike, Udruge matematičara Osijek i III. gimnazije Osijek.

Ovogodišnja Zimska matematička škola okupila je preko 120 sudionika, učenika srednjih škola i njihovih nastavnika iz Osijeka, Našica, Vukovara i Virovitice. Program škole započeo je predstavljanjem studijskih programa Fakulteta primijenjene matematike i informatike. Nakon toga slijedilo je popularizacijsko predavanje Maje Zelčić, profesorice u Gimnaziji Lucijana Vranjanina Zagreb, pod naslovom „Još uvijek čekam kad će mi ovo trebati u životu“. U nastavku su održane kreativne radionice pod vodstvom srednjoškolskih nastavnika te sveučilišnih profesora, asistenata i studenata Fakulteta primijenjene matematike i informatike.