Promocija magistara matematike i magistara edukacije matematike i informatike: od 48 promoviranih diplomanata u trenutku promocije zaposleno njih 43

U petak 16. veljače 2018. u 17 sati na Ekonomskom fakultetu u Osijeku, Trg Ljudevita Gaja 7, u predavaonici broj 1, održana je svečana promocija diplomanata Odjela za matematiku Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku u okviru koje su promovirani:
Magistri matematike – smjer Financijska i poslovna matematika (Zana Andabaka, Mario Mijić, Marko Škrobo), Magistri matematike – smjer Financijska matematika i statistika (Lea Božić, Martina Dorić, Kristina Jelić, Tajana Novak, Filip Paradžik, Una Radojičić, Dajana Stanić, Filip Vašarević, Antonija Živković, Katarina Živković), Magistri matematike – smjer Matematika i računarstvo (Josip Kedveš, Ante Ljubić, Jurica Maltar, Nikolina Mihić, Josipa Nemčić, Lorena Škalac, Ivana Trošić, Bojan Ugrica), Magistri edukacije matematike i informatike (Iva Babić, Anita Baran, Anja Corn, Tajana Čuljak, Ivona Ćosić, Miroslav Damjanović, Krešimir Fabijančić, Ana Hlatki, Anita Ivančičević, Marta Ivanišić, Kristina Katušić , David Komesarović, Ivana Lukanović, Marina Lukanović, Ivana Matišić, Marija Mecanović, Matej Nekić, Petar Nujić, Srđana Obradović, Marijana Pravdić, Svjetlana Prgomet, Ines Spaić, Sara Stanić, Marija Šarić, Ivan Širić, Josipa Tataj. Ivona Zirdum)
.

Magistri matematike – smjer Financijska i poslovna matematika (Zana Andabaka, Mario Mijić, Marko Škrobo), Magistri matematike – smjer Financijska matematika i statistika (Lea Božić, Martina Dorić, Kristina Jelić, Tajana Novak, Filip Paradžik, Una Radojičić, Dajana Stanić, Filip Vašarević, Antonija Živković, Katarina Živković), Magistri matematike – smjer Matematika i računarstvo (Josip Kedveš, Ante Ljubić, Jurica Maltar, Nikolina Mihić, Josipa Nemčić, Lorena Škalac, Ivana Trošić, Bojan Ugrica), Magistri edukacije matematike i informatike (Iva Babić, Anita Baran, Anja Corn, Tajana Čuljak, Ivona Ćosić, Miroslav Damjanović, Krešimir Fabijančić, Ana Hlatki, Anita Ivančičević, Marta Ivanišić, Kristina Katušić , David Komesarović, Ivana Lukanović, Marina Lukanović, Ivana Matišić, Marija Mecanović, Matej Nekić, Petar Nujić, Srđana Obradović, Marijana Pravdić, Svjetlana Prgomet, Ines Spaić, Sara Stanić, Marija Šarić, Ivan Širić, Josipa Tataj. Ivona Zirdum)
.

Diplomante Odjela za matematiku promovirali su prof. dr. sc. Vlado Guberac, rektor Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, prof. dr. sc. Kristian Sabo, pročelnik Odjela za matematiku, izv. prof. dr. sc. Zoran Tomljanović, zamjenik pročelnika za nastavu i studente Odjela za matematiku i izv. prof. dr. sc. Domagoj Matijević, zamjenik pročelnika za znanstvenoistraživačku djelatnost Odjela za matematiku.

Od ukupno 48 magistara matematike odnosno magistara edukacije matematike i informatike na dan promocije zaposleno njih 43, čime se još jednom snažno potvrđuje prepoznatljivost diplome Odjela za matematiku na tržištu rada. Rezultat je to sustavnog prilagođavanja studijskih programa Odjela za matematiku potrebama tržišta kao i jačanju svijesti poslodavaca o važnosti matematičkih kompetencija zaposlenika.

U okviru prigodnog glazbenog programa nastupio je solistica opere Hrvatskog narodnog kazališta u Osijeku Gordana Biondić Rusko u pratnji Damira Šenka, zamjenika ravnatelja opere Hrvatskog narodnog kazališta u Osijeku.

Video snimka promocije:

Galerija odabranih može se vidjeti u nastavku, a arhiva svih fotografija preuzeti ovdje (zip, 555 MB).

{gallery}aktualno/gallery/promocija_2018_02{/gallery}