Virtualna Smotra Sveučilišta u Osijeku

24. Smotra Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku (UNIOS) održat će se u petak, 11. prosinca 2020. od 11 do 13 sati u Svečanoj dvorani Filozofskoga fakulteta u Osijeku (dvorana br. 60, II. kat, Lorenza Jägera 9, Osijek). U skladu s epidemiološkim mjerama, ovogodišnja Smotra održava se virtualno.

Smotra Sveučilišta organizira se za učenike završnih razreda srednjih škola, studente i ostale zainteresirane s ciljem pravodobnog obavješćivanja o studijskim programima, dostignućima u pojedinim područjima, opremljenosti pojedinih fakulteta, sveučilišnim kao i stručnim studijima, kreativnim mjestima za zapošljavanje u pojedinim strukama, uvjetima smještaja tijekom studija u Osijeku, studentskom životu te o brojnim drugim detaljima.

Na Smotri će se predstaviti 12 fakulteta (Ekonomski fakultet, Fakultet agrobiotehničkih znanosti, Fakultet elektrotehnike, računarstva i informacijskih tehnologija, Fakultet za dentalnu medicinu i zdravstvo, Fakultet za odgojne i obrazovne znanosti, Kineziološki fakultet, Filozofski fakultet, Građevinski i arhitektonski fakultet, Katolički bogoslovni fakultet, Medicinski fakultet, Pravni fakultet, Prehrambeno-tehnološki fakultet), Akademija za umjetnost i kulturu te četiri odjela (Odjel za biologiju, Odjel za fiziku, Odjel za kemiju i Odjel za matematiku).

Novost je ovogodišnje Smotre predstavljanje poznatih i uspješnih studenata našega Sveučilišta koji će se s nekoliko pozdravnih riječi obratiti budućim studentima.

Važno je istaknuti kako je UNIOS sveučilište po mjeri studenta u kojemu naše nastavno osoblje putem brojnih projekata, raznovrsnom međunarodnom suradnjom i radionicama brine za usmjerenje i motivaciju svakog studenta. Brojne uspješne suradnje, izvrsni rezultati i osvojene nagrade ukazuju na to da naši studenti uče od najboljih, što s druge strane potvrđuju i brojke zapošljivosti naših studenata. Jednako tako, aktivni smo u brojnim projektima međunarodne razmjene, tako da je mogućnost nastavka studiranja u inozemstvu značajna prednost naših studenata.

U programu Smotre zastupljeno je predstavljanje područja znanosti/umjetnosti putem prezentacije sastavnica Sveučilišta, u trajanju od pet minuta, a prema utvrđenom rasporedu. Na taj način UNIOS želi nastaviti tradiciju predstavljanja svojih sadržaja maturantima te široj javnosti jer ovo Sveučilište ima značajnu ulogu u razvoju grada Osijeka, a kvalitetna obrazovna infrastruktura perspektivna je za mlade ljude.

Virtualna Smotra Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku (UNIOS) održavat će se unutar postojeće mrežne stranice manifestacije https://smotra.unios.hr/ te na platformi ZOOM.

Smotru možete pratiti i na društvenim mrežama:

Facebook: @unios1975

Twitter: @unios1975

Instagram: @unios1975

NAPOMENA: molimo sudionike da se, u slučaju uključivanja putem platforme ZOOM, koriste punim imenom i prezimenom te sljedećim podacima:

Protokol održavanja smotre

Na samome početku Smotre sudionicima će se obratiti Rektor Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku prof. dr. sc. Vlado Guberac te Ministar znanosti i obrazovanja prof. dr. sc. Radovan Fuchs. Prva među uspješnim i poznatim UNIOS-ovim studenticama i studentima predstavit će se aktualna ministrica regionalnoga razvoja i fondova Europske unije Nataša Tramišak nakon čega će uslijediti film o Sveučilištu. Završetkom uvodnih obraćanja počinje predstavljanje sastavnica te bivših studenata prema sljedećem rasporedu:

1. Fakultet elektrotehnike, računarstva i informacijskih tehnologija (11.30-11.35)
  2. Građevinski fakultet (11.35-11.40)
  3. Fakultet agrobiotehničkih znanosti (11.40-11.45)
  • Krunoslav Dugalić
  1. Prehrambeno-tehnološki fakultet (11.45 -11.50)