Članovi mathosa na GAMMA aktivnosti u Finskoj

U okviru Erasmus+ projekta GAMMA na kojemu je Odjel za matematiku koordinator, u razdoblju 16. siječnja – 20. studenog 2023. organizirana je transnacionalna aktivnost učenja, podučavanja i osposobljavanja u Finskoj. Aktivnost se održala u Poriju, a organizatori su bili partneri sa sveučilišta iz Finske (Satakunta University of Applied Sciences, Faculty of Technology) i partneri iz škole iz Finske (Porin Lyseon lukio General Upper Secondary School). Aktivnost se tijekom četiri dana održavala na sveučilištu dok je jedan dan organiziran posjet školi. U aktivnosti je sudjelovala 28 osoba iz sve četiri partnerske zemlje: Hrvatske, Grčke, Nizozemske i Finske. Sudionice s Odjela za matematiku bile su Mateja Đumić, Ljerka Jukić Matić, Darija Marković i Mirela Jukić Bokun, članice GAMMA tima Odjela za matematiku.

Glavna svrha GAMMA aktivnosti u Finskoj bila je upoznavanje finskog obrazovnog sustava, dogovor oko aktivnosti važnih za implementaciju i završetak projekta i upoznavanje s aktivnostima koje se provode na partnerskom sveučilištu, uz naglasak na aktivnostima vezanim uz igrifikaciju. Tijekom aktivnosti diskutiralo se o provođenju pilotiranja scenarija i povratnim informacijama koje su prikupljene, o planovima za diseminacijske aktivnosti u svakoj partnerskoj državi, kao i o planovima za dovršavanje rezultata projekta i prevođenje rezultata na partnerske jezike. Osim toga, održana su dva predavanja vezana uz igrifikaciju i umjetnu inteligenciju, te su se sudionici imali prilike upoznati i isprobati igre koje razvijaju finski partneri. Tijekom posjeta školi sudionici su imali prilike prisustvovati nastavnim satima te isprobati sustav za provođenje mature u Finskoj. Aktivnost je također uključivala neformalna druženja u kojima su se sudionici mogli upoznati s finskim običajima i razmijeniti iskustva.

Više detalja o aktivnosti i samom projektu dostupno je na mrežnim stranicama GAMMA projekta.