Državni stručni skup nastavnika “Inovativna nastava matematike”

Državni stručni skup nastavnika “Inovativna nastava matematike” bit će održan 30 i 31. kolovoza 2018. godine u Osijeku. Organizatori skupa su Odjel za matematiku Sveučilišta J.J. Strossmayera u Osijeku, Udruga matematičara Osijek i Agencija za odgoj i obrazovanje. Cilj Skupa je predstaviti suvremene metodičke pristupe poučavanju matematike, intenzivirati suradnju nastavnika matematike u Republici Hrvatskoj te na taj način potaknuti razvoj modernih metoda poučavanja i poduprijeti proces popularizacije matematike.

Pozvani predavači na ovogodišnjem Skupu su:

1. Nenad Bakić, Institut za razvoj i inovativnost mladih – IRIM
  2. Franka Miriam Brueckler, PMF – Matematički odsjek, Sveučilište u Zagrebu
  3. Dubravka Glasnović Gracin, Učiteljski fakultet, Sveučilište u Zagrebu
  4. Branko Grisogono, PMF – Geofizički odsjek, Sveučilište u Zagrebu
  5. Lidija Kralj, Ministarstvo znanosti i obrazovanja
  6. Mirko Polonijo, PMF – Matematički odsjek, Sveučilište u Zagrebu
  7. Šime Šuljić, Gimnazija i strukovna škola Jurja Dobrile, Pazin
  8. Vesna Vlahović Štetić, Filozofski fakultet – Odsjek za psihologiju, Sveučilište u Zagrebu

Osim pozvanih predavanja, bit će održana serija kratkih predavanja i radionica pod vodstvom osnovnoškolskih, srednjoškolskih i sveučilišnih nastavnika i suradnika, ljudi koji žive nastavu matematike i svakodnevno se susreću s metodičkim izazovima poučavanja.