Izvrsnost prije svega: dodjela pohvala i nagrada studentima Odjela za matematiku

Tradicionalno, u okviru posljednje sjednice Vijeća Odjela u kalendarskoj godini na Odjelu za matematiku, u ponedjeljak 19. prosinca 2022. u 12:00 u Dvorani 1, dodijeljene su pohvale i nagrade najuspješnijim studentima matematike, matematike i računarstva te matematike i informatike u tri kategorije: Pohvala za izvannastavne aktivnosti, Pohvala za uspješnost u studiranju po godinama studija te Pročelnikova nagrada.

Ove godine Pohvala za izvannastavne aktivnosti dodijeljena je Filipu Kvesiću, studentu 3. godine preddiplomskog sveučilišnog studija Matematika i računarstvo te Nataši Ujić i Tihani Vuković, studenticama 2. godine diplomskog sveučilišnog studija Matematika, smjer Financijska matematika i statistika. Ova se pohvala dodjeljuje za sudjelovanje u izvannastavnim aktivnostima koje doprinose ugledu Odjela za matematiku.

Pohvala za uspješnost u studiranju po godinama studija dodjeljuju se studentima po godinama studija za najviši prosjek ocjena u prethodnoj akademskoj godini. Ove godine dobitnici pohvala su: Ema Benko – prosjek ocjena: 4.276 (preddiplomski sveučilišni studij Matematika), Lorena Lončarević – prosjek ocjena: 4.949 (preddiplomski sveučilišni studij Matematika), Ivo Sušac – prosjek ocjena 4.948 (preddiplomski sveučilišni studij Matematika i računarstvo), Branimir Brekalo – prosjek ocjena 4.504 (preddiplomski sveučilišni studij Matematika i računarstvo), Nataša Ujić – prosjek ocjena: 4.383 (diplomski sveučilišni studij Matematika, smjer: Financijska matematika i statistika), Josipa Sabljo – prosjek ocjena: 4.377 (diplomski sveučilišni studij Matematika, smjer: Matematika i računarstvo) te Ana Gurdon – prosjek ocjena: 5.000 (diplomski sveučilišni studij Matematika i informatika, smjer: nastavnički).

Pročelnikova nagrada dodjeljuje se jednom studentu završne godine svakog preddiplomskog i diplomskog studija ako ima ukupnu ocjenu uspjeha na studiju najmanje 4.500. Nagrada se dodjeljuje studentima koji su svojim aktivnostima pridonijeli ugledu Odjela za matematiku. Ova se nagrada sastoji od pisane plakete i novčane nagrade u iznosu od 1.000 kuna. Ovogodišnji dobitnici su: Lorena Lončarević na preddiplomskom sveučilišnom studiju Matematika (ukupni prosjek ocjena 4,949), Branimir Brekalo na preddiplomskom sveučilišnom studiju Matematika i računarstvo (ukupni prosjek ocjena 4,504), te Ana Gurdon na diplomskom sveučilišnom studiju Matematika i informatika, smjer: nastavnički (ukupni prosjek ocjena 5,000).