Kolegij Ugrađeni sustavi – sponzoriran od strane privrede

Po prvi puta kolegij koji se izvodi na Odjelu za matematiku bit će u potpunosti financijski sponzoriran od strane privrede. Tvrtka Gideon Brothers svojim izravnim sponzorstvom omogućila je studentima diplomskog studija Matematike i računarstva svu potrebnu elektroniku u vrijednosti od nekoliko tisuća kuna potrebnu za izvođenje kojegija Ugrađeni sustavi

Predstavnici tvrtke Gideon Brothers sudjelovat će i u jednom dijelu izvođenja same nastave (teme vezane uz ROS – robot operating system), kao i financiranja i sumentoriranja završnog projekta na temu implementacije 2D SLAM algoritma kao i testiranje algoritma u stvarnom okruženju. U tu svrhu koristit će se MathBot robot kojeg su studenti Matematike i računarstva prošle godine sami razvili za potrebe nastave.

Hvala ekipi iz Gideon Brothersa!