Psihologija odgoja i obrazovanja II

P006 (1+1+1) - 3 ECTS boda

Upoznati studente s praktičnim aspektima psihologije odgoja i obrazovanja.

Sadržaj kolegija možete dohvatiti na sljedećem linku: PDF

Nastavnici

Osnovna literatura

1. Vizek-Vidović, V. Vlahović-Štetić, M. Rijavec, D. Miljković, Psihologija obrazovanja. Zagreb: IEP- VERN, 2003.

Dopunska literatura

1. M. Barth, Razumjeti što djeca razumiju. Zagreb: Profil International, 2004.
  2. Beck, Motivacija. Jastrebarsko: Naklada Slap, 2000.
  3. Čudina-Obradović, Nadarenost: razumijevanje, prepoznavanje, razvijanje. Zagreb: Školska knjiga, 1991.
  4. C. Gossen, Restitucija – preobrazba školske discipline (2. izdanje). Zagreb: Alineja, 2011.
  5. Grgin, Edukacijska psihologija (2. izdanje). Jastrebarsko: Naklada Slap, 2004.
  6. Grgin, Školsko ocjenjivanje znanja (4. Izdanje). Jastrebarsko: Naklada Slap, 2001.
  7. Matijević, Ocjenjivanje u osnovnoj školi. Zagreb: Tipex, 2004.
  8. Woolfolk, Educational psychology (12th ed.). New York: Allyn and Bacon (poglavlje 10, 11, 12), 2012.
  9. Vlahović-Štetić, (ur.), V. Vizek Vidović, L. Arambašić, N. Vojnović, Daroviti učenici: Teorijski pristup i primjena u školi. Zagreb: Institut za društvena istraživanja, 2005.
  10. Članci iz tekuće periodike

Materijali

Materijali su dostupni na internom Teams kanalu kolegija pomoću kojeg se odvija i sva interna komunikacija. Studenti su obvezni registrirati se na Teams kanal kolegija. Šifra kanala kolegija pomoću kojeg se možete pridružiti kolegiju nalazi se u rasporedu.