MathOS Cup 2023 – otvorene prijave

MathOS cup je ekipno, dinamično i potpuno drugačije natjecanje učenika srednjih škola organizirano u dvije sekcije:

sekcija matematika;
sekcija programiranje.

Nositelji organizacije MathOS cupa su Odjel za matematiku Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, III. gimnazije Osijek (sekcija matematika), Gimnazija Požega (sekcija programiranje), uz podršku Udruge matematičara Osijek.

Natjecanje u obje sekcije organizira se u dva kruga tijekom kojih ekipe od tri učenika  rješavaju problemske zadatke. Prvi krug se odvija online dok se drugi krug za najuspješnije ekipe održava uživo na Odjelu za matematiku Sveučilišta u Osijeku.

Svim sudionicima drugoga kruga MathOS cup-a Odjel za matematiku Sveučilišta u Osijeku u okviru bodovanja posebnih postignuća priznaje maksimalni broj bodova za upis na Prijediplomski studij Matematika te Prijediplomski studij Matematika i računarstvo. Najbolje plasirani timovi će osvojiti vrijedne nagrade.

Prijave na obje sekcije su otvorene: do  27. siječnja sekcija Matematika, te do 20. veljače sekcija Programiranje.

Više informacija o prijavama te o samom natjecanju možete pronaći na web stranici MathOS Cup-a (link).