‘mathos Student4OneDay’ za gimnazijalce iz Požege i Slavonskog Broda

U petak 27. siječnja naš Fakultet je posjetilo 25 maturanata iz Gimnazije Požega te 25 maturanata iz Gimnazije Matija Mesić u okviru novog projekta fakulteta pod nazivom “mathos Student4OneDay”.

U okviru ovog projekta želimo budućim studentima približiti kako je biti student na našem Fakultetu i Sveučilištu na način da maturanti jedan cijeli dan dožive iz perspektive budućeg mathos studenta. Naši gosti su taj dan odslušali nekoliko zanimljivih predavanja na temu primijenjene matematike i računarstva na mathosu: put od teorije, stvarnih problema, matematičkog modeliranja do upravljanja i razgovora s robotom.

Nakon predavnja učenici su se družili uz kavu i grickalice sa Studentskim zborom, poslije čega su se organizirano zaputili u Kampus na ručak te obilazak studentskih domova u Osijeku.

Zahvaljujemo se gimnazijama u Požegi i Sl. Brodu kao i nastavicima koji su dopratili svoje učenike.