Naša studentica Ena Pribisalić sudjelovala na međunarodnoj studentskoj konferenciji GREEN

Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku u suradnji s Međunarodnom federacijom za okoliš i zdravlje (IFEH) te mrežom institucija iz Hrvatske i inozemstva organiziralo je prvu međunarodnu studentsku GREEN konferenciju koja se održala na Poljoprivrednom fakultetu u Osijeku 17. i 18. svibnja 2018. godine.

Ciljevi konferencije bili su okupljanje studenata prirodnih, biomedicinskih, tehničkih, biotehničkih, društvenih i humanističkih znanosti, popularizacija znanosti, razmjena i nadogradnja znanja, promicanje multidisciplinarnog pristupa području zaštite okoliša, primjena smjernica održivog razvoja te ostvarivanje zdravijeg načina života.

Studenti su izlagali svoje radove putem usmenih ili posterskih priopćenja.

Studenti su izlagali svoje radove putem usmenih ili posterskih priopćenja.

Naš Odjel za matematiku je također sudjelovao u organizaciji GREEN konferencije. Za koordinatora i člana organizacijskog i znanstvenog odbora izabrana je doc. dr.sc. Snježana Majstorović, a naša studentica Ena Pribisalić (1. godina diplomskog studija Matematike i računarstva), uz mentorstvo docentice Majstorović, održala je usmeno izlaganje baveći se primjenom (parcijalne diferencijalne) jednadžbe provođenja topline u problemu zagrijavanja Zemljine površine. Sažetak predavanja možete pogledati ovdje.

Čestitamo Eni na uspješnom sudjelovanju na GREEN konferenciji, tim više što je prva studentica Odjela za matematiku koja je sudjelovala na konferenciji ovakvoga tipa!

Fotografije s konferencije:

{gallery}/aktualno/gallery/green_konf_2018{/gallery}