Naši studenti ponovo najbolji u IEEEXtreme natjecanju

vrsih Prošlog vikenda, 14. i 15. listopada, naši studenti su i ove godine sudjelovali na IEEEXtreme, 24-satnom svjetskom natjecanju iz programiranja.

Ove godine natjecalo se 3350 timova diljem svijeta, od kojih je 17 bilo iz Hrvatske. Naša dva tima postigla su sljedeće (još uvijek neslužbene) rezultate:

• MathosDaishippai, u sastavu: Patrick Nikić, Matej Kroflin i Antonio Jovanović, skupio je 1435.07 boda i zauzeo 118. mjesto na globalnoj ljestvici i  37. na regionalnoj ljestvici (Europa, Afrika i Bliski istok)
  • MathosRocket, u sastavu: Iwan Josipović, Marko Tutavac i Bartol Borozan,  sa skupljenih 852.56 boda, zauzeo je 251 mjesto na globalnoj ljestvici i 92. na regionalnoj ljestvici (Europa, Afrika i Bliski istok).

Rezultat naših timova zaslužuju samo jedan komentar:

Bravo dečki!

Vrijedno je istaknuti da su i ove godine naši timovi zauzeli prva mjesta u odnosu na sve ostale timove iz Hrvatske!

Čestitke  i veliko hvala doc. dr. sc. Slobodanu Jeliću, koordinatoru i voditelju sekcije iz Natjecateljskog programiranja, kao i našim studentima Mislavu Blaževiću i Mateju Kroflinu, koji su aktivno sudjelovali u radu ove sekcije.