Natjecanje timova studenate informatičara hrvatskih sveučilišta 2019

U nedjelju 27. listopada 2019. godine održano je Natjecanje timova studenata informatičara hrvatskih sveučilišta u organizaciji Hrvatskog saveza informatičara (HSIN),  na kojem su naši timovi “odmjerili snage” s najboljim timovima iz ostatka Hrvatske. Na natjecanju su sudjelovali dva tima u sljedećem sastavu:

• Mathos1 – Tim 17: Tomislav Prusina, Karlo Iletić, Antonio Janjić
  • Mathos2 – Tim 18: Filip Kadak, Petar Kelava, Matija Patajac.

Ove godine natjecalo se trideset timova iz Zagreba, Rijeke, Pule i Osijeka.  Prva tri mjesta zauzeli su timovi iz Zagreba. Naš prvi tim Mathos1 plasirao se na 13. poziciju uspješno riješivši tri problemska zadatka.

Ovim rezultatom Mathos1 tim je stekao pravo nastupa na CERC-u (Srednjoeuropsko studentsko ICPC natjecanje).

CERC 2019 će se ove godine održati u Pragu, Češka, od 29. studenog do 2. prosinca 2019. godine, gdje će se timovi natjecati za pravo nastupa na svjetskom studentskom ICPC natjecanju koje će se održati u Moskvi, Rusija, od 21. do 26. lipnja 2020. godine.

Dečki, držimo vam palčeve!