Probno studentsko natjecanje iz matematike

Pozivamo studente da sudjeluju u probnom natjecanju iz matematike koje će se održati u petak 7. srpnja 2017. na Odjelu za matematiku u dvorani br. 32 s početkom u 8:30.

Natjecanje je organizirano po uzoru na međunarodna studentska natjecanja iz matematike kao što su IMC i Vojtĕch: svakom studentu je na raspolaganju ukupno 5 sati za rješavanje 5 problemskih zadataka iz područja matematičke analize, algebre, geometrije te kombinatorike i diskretne matematike.

Studenti koji ostvare najbolje rezultate imati će priliku sudjelovati na međunarodnom studentskom natjecanju IMC – International Mathematics Competition koje će se održati između 31. srpnja i 6. kolovoza 2017. godine u Blagoevgradu, Bugarska.

Svi zainteresirani studenti trebaju se prijaviti na smajstor@mathos.hr do četvrtka, 6. srpnja 2017 u 15h.