Promocija studenata – dodjela pohvala za uspješnost u studiranju

VII. svečana promocija magistara matematike i magistara edukacije matematike i informatike Odjela za matematiku Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku održana je u četvrtak 23. veljače 2017. u 17 sati u predavaonici 1 Ekonomskog fakulteta u Osijeku, Trg Ljudevita Gaja 7. Na promociji je promovirao 17 magistara matematike i to: 1 magistar matematike, smjera Financijska i poslovna matematika, 13 magistara matematike, smjera Financijska matematika i statistika i 3 magistara matematike, smjera Matematika i računarstvo te 21 magistara edukacije matematike i informatike. Diplomante Odjela za matematiku promovirali su: prof. dr. sc. Rudolf Scitovski prorektor za znanost, tehnologije, projekte i međunarodnu suradnju Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, prof. dr. sc. Mirta Benšić, pročelnica Odjela za matematiku i prof. dr. sc. Ninoslav Truhar, zamjenik pročelnika za znanstvenoistraživačku djelatnost Odjela za matematiku.

Nikolina Brdarić Na svečanoj promociji dodijeljena je Pročelnikova nagrada u akademskoj 2015./2016. godini diplomantici Nikolini Brdarić.

U okviru promocije dodijeljene su i pohvale za uspješnost u studiranju magistrima struke s najvećim ukupnim ocjenama na kraju studija u generaciji promoviranih studenata za završen diplomski sveučilišni studij Matematike na Odjelu za matematiku u redovitom roku, bez ponavljanja godine sljedećim diplomantima:

Kristina Nikolić Kristini Nikolić, magistri matematike s najvećim prosjekom ocjena 4,5 – Magistra matematike s najvećom pohvalom – SUMMA CUM LAUDE
Nikolina Brdarić Nikolini Brdarić, magistri matematike s drugim po veličini prosjekom ocjena 4,33 – Magistra matematike s velikom pohvalom – MAGNA CUM LAUDE
Mirna MarkovićMiroslav Janković Mirni Marković, magistri matematike i Miroslavu Jankoviću, magistru matematike s trećim po veličini prosjekom ocjena 4,05 – Magistri matematike s pohvalom – CUM LAUDE.

Odluku o dodjeli Pročelnikove nagrade donosi Pročelnik Odjela za matematiku početkom kalendarske godine za akademsku godinu. Pročelnikova nagrada se ove godine sastoji od pisane plakete i novčanog dijela nagrade u iznosu od 500 kuna.

Pročelnikova nagrada se dodjeljuje studentu koji je ostvario prosječnu ocjenu studija veću ili jednaku 4 za iznimnu uspješnost u izvannastavnim aktivnostima koje doprinose ugledu Odjela za matematiku (objavljeni znanstveni radovi, izlaganja na znanstenim skupovima, sudjelovanje na međunarodnim studentskim natjecanjima iz matematike ili računarstva, sudjelovanje u aktivnostima popularizacije matematike ili računarstva i sl.).

Ovogodišnja dobitnica je diplomantica Nikolina Brdarić koja je preddiplomski sveučilišni studij Matematike na Odjelu za matematiku Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku upisala ak. 2010./2011. god. te završila 2013. godine. Diplomski sveučilišni studij Matematike, smjer Financijska matematika i statistika upisala je ak. 2013./2014. god., a završila ga je 1. travnja 2016. s prosječnom ocjenom 4,33.

Tijekom završne godine studija Nikolina je odradila 3 stručne studentske prakse: na Poljoprivrednom institutu u Osijeku, tvrtki Farmeron d.o.o. u Osijeku i u Uredu za validaciju PBZ banke u Zagrebu. U srpnju 2015. godine sudjelovala je u 3. Career Boot Camp-u namjenjenom povezivanju najuspješnijih studenata s realnim sektorom, u organizaciji portala posao.hr, kao prvi i jedini student matematike. Zajedno s kolegama s Odjela za matematiku i Ekonomskog fakulteta u Osijeku bila je jedan od prvih radnih članova studentske udruge Financijski impuls u sklopu koje je sudjelovala na predavanjima organiziranim povodom Europskog tjedna novca 2015. godine. Također je sudjelovala u promoviranju studijskih programa Odjela za matematiku u II. gimnaziji u Osijeku.

Nikolina je trenutno zaposlena u tvrtki „Farmeron d.o.o.“ u Osijeku te je i nakon završetka studija nastavila održavati veze sa Odjelom za matematiku i promovirati Odjel i studij matematike. Jedna je od organizatora Dana otvorenih vrata za studente Odjela za matematiku u okviru kojeg su predstavljene daljnje mogućnosti suradnje Odjela za matematiku sa tvrtkom Farmeron. Nikolina je mentor studentima Odjela za matematiku koji dolaze na studentsku stručnu praksu u tvrtku Farmeron te surađuje i pomaže studentima u izradi seminarskih radova. Nedavno je u OŠ Retfala održala prezentaciju na temu zašto je poželjno studirati matematiku te koje se mogućnosti pružaju matematičarima u karijeri nakon studiranja, a sve ove aktivnosti planira provoditi i u budućnosti.