Studentsko natjecanje International Mathematics Competition

Sljedeći tjedan započinju pripreme za studentsko natjecanje International Mathematics Competition (IMC).

Svi zainteresirani studenti pozivaju se na sastanak u srijedu, 4. ožujka 2015. u 12:00 u P-2.

Sljedeći tjedan započinju pripreme za studentsko natjecanje International Mathematics Competition (IMC).

International Mathematics Competition (IMC) je studentsko natjecanje koje organizira University College London, a ove godine održava se u Blagoevgradu u Bugarskoj od 27. srpnja do 2. kolovoza. Na natjecanje može ići nekoliko studenata i jedan mentor koji je ujedno i član komisije. Natjecanje traje dva dana, svaki dan po pet sati, a problemi koji se pojavljuju su iz polja algebre, analize, geometrije i kombinatorike. Službeni jezik natjecanja je engleski, a na natjecanju ukupno sudjeluje oko 200 studenata iz cijeloga svijeta.